
Capacity (GB/TB): 16GB
RAM Type: DDR4
Bus Speed(MHz): 3200MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: CL16-20-20-40
LED Lighting: RGB
| Brand | OCPC |
| Model | OCPC X3 RGB 16GB |
| Series | X3 |
| Part No | MMX3A16GD432C16 |
| Capacity | 16GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200MHz |
| CAS Latency | CL16-20-20-40 |
| Speed Rating | Unmentioned |
| Voltage | 1.35V |
| Approx. Power Consumption | 11W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Heatsink | Yes |
| Color | Black |
| Warranty Details | Product life time |
| Country Of Origin | USA |
| Made in/ Assemble | Taiwan |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet