
Capacity (GB/TB): 16GB
RAM Type: DDR5
Bus Speed(MHz): 5600MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: 46-45-45
LED Lighting: No
| Brand | Crucial |
| Model | Crucial Pro 16GB |
| Series | Pro |
| Part No | CP16G56C46U5 |
| Capacity | 16GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Bus Speed(MHz) | 5600MHz |
| CAS Latency | 46-45-45 |
| Module Type | U-DIMM |
| Voltage | 1.10V |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Heatsink | Yes |
| Color | Black |
| Warranty Details | 10 year |
| Others | Heatsink Desktop RAM. Default(JEDEC): 46-45-45. |
| Country Of Origin | Mexico |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet