
Capacity (GB/TB): 16GB
RAM Type: DDR5
Bus Speed(MHz): 5600MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: 36-36-36-76
LED Lighting: No
| Brand | Corsair |
| Model | Corsair Vengeance 16GB |
| Series | Vengence |
| Part No | CMK32GX5M2B5600C36 |
| Capacity | 16GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Bus Speed(MHz) | 5600MHz |
| CAS Latency | 36-36-36-76 |
| Speed Rating | PC5-44800 |
| Voltage | 1.25V |
| Approx. Power Consumption | 6W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Heatsink | Yes |
| Color | Black |
| Warranty Details | Product life time |
| Others | SPD Voltage:1.1V, SPD Latency: 40-40-40-77, Heat Spreader: Aluminum, Fan Included: No,tdelivers higher frequencies and greater capacities of DDR5 technology in a high-quality, compact module that suits your system |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet