
PSU Category: Non Modular
Type: ATX 12V V2.31
Maximum Power: 400 Watt
Efficiency: 82% Efficiency
Efficiency Rating: 80 Plus
Protection: OVP, OPP, OTP, SCP
| Brand | Cooler Master |
| Model | Cooler Master Elite 400W V3 |
| PSU Category | Non Modular |
| Fan Size | 120mm |
| SATA Power Connectors | 3 |
| Min. Power (Approx.) | 325W |
| Maximum Power | 400 Watt |
| Form Factor | ATX |
| Warranty Details | 2 year |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet