
PSU Category: Non Modular
Type: ATX 12 Ver2.31
Maximum Power: 350 Watt
Efficiency: Unmentioned
Efficiency Rating: Unmentioned
| Brand | Antec |
| Model | Antec META Series V350 350W |
| Series | META |
| PSU Category | Non Modular |
| Type | ATX 12 Ver2.31 |
| Fan Size | 120mm |
| Lighting Effect | No |
| Efficiency | Unmentioned |
| Efficiency Rating | Unmentioned |
| Over Voltage Protection (OVP) | Yes |
| Over Power Protection (OPP) | Yes |
| Over Current Protection (OCP) | Yes |
| Over Temperature Protection (OTP) | No |
| Short Circuit Protection (SCP) | Yes |
| Under Voltage Protection (UVP) | No |
| ATX Main Connectors | 1 x ATX 24 |
| PCIe Connectors | 8(6+2) Pin |
| SATA Power Connectors | 3 |
| Min. Power (Approx.) | 180W |
| Maximum Power | 350 Watt |
| Form Factor | ATX |
| Color | Black |
| Warranty Details | 2 year |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet