
PSU Category: Non Modular
Type: ATX 12V 2.31
Maximum Power: 450 Watt
Efficiency: 88% Efficiency
Efficiency Rating: 80 Plus Bronze
Protection: OVP / UVP / SCP / OPP / NLO / OTP
| Brand | Antec |
| Model | Antec Caprum Strike Series CSK450 |
| PSU Category | Non Modular |
| Type | ATX 12V 2.31 |
| Fan Size | 120mm |
| Efficiency | 88% Efficiency |
| Efficiency Rating | 80 Plus Bronze |
| Over Voltage Protection (OVP) | Yes |
| Over Power Protection (OPP) | Yes |
| Over Current Protection (OCP) | No |
| Over Temperature Protection (OTP) | Yes |
| Short Circuit Protection (SCP) | Yes |
| Under Voltage Protection (UVP) | Yes |
| PCIe Connectors | 2 x 8(6+2) Pin PCI-E |
| SATA Power Connectors | 7 |
| Min. Power (Approx.) | 395W |
| Maximum Power | 450 Watt |
| Form Factor | ATX |
| Warranty Details | 5 Year |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet