
Type: Offline UPS
Input Voltage (V): 140 - 300 VAC
Output Voltage (V): 230VAC, + - 10%
Load Capacity: 450W
Back up time: Approx. 5-15 Min (1 PC & 1 Monitor)
Body Material: Unmentioned
| Brand | Kstar |
| Model | Kstar 850VA |
| Type | Offline UPS |
| Volt Ampere (VA) | 850V |
| Input Voltage (V) | 140 - 300 VAC |
| Output Voltage (V) | 230VAC, + - 10% |
| Frequency (Hz - KHz) | 50/60Hz, + - 1 Hz |
| Load Capacity | 450W |
| Transfer Rate | 4-8ms Typical |
| LED Display | No |
| Battery. | 1 pc with 12V & 9Ah |
| Back up time | Approx. 5-15 Min (1 PC & 1 Monitor) |
| Fuse | Unmentioned |
| Stabilizer | Unmentioned |
| Output connection (Back side) | Unmentioned |
| Color | Black |
| Body Material | Unmentioned |
| Dimensions | 298 X 101 x 142mm |
| Warranty Details | 1 Year (Box Mandatory While Claiming) |
| Country Of Origin | China |
| Made in/ Assemble | China |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet