
Capacity (GB/TB): 8GB
RAM Type: DDR4
Bus Speed(MHz): 3200MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: 16-20-20-38
LED Lighting: RGB
| Brand | Corsair |
| Model | Corsair Vengeance RGB PRO SL 8GB |
| Series | Vengeance |
| Part No | CMH16GX4M2E3200C16 |
| Capacity | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200MHz |
| CAS Latency | 16-20-20-38 |
| Voltage | 1.35V |
| Approx. Power Consumption | 8W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Color | Black |
| Warranty Details | Product life time |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet