
Capacity (GB/TB): 8GB
RAM Type: DDR4
Bus Speed(MHz): 3200MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: CL16
LED Lighting: No
| Brand | PNY |
| Model | PNY XLR8 8GB |
| Series | XLR8 |
| Capacity | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200MHz |
| CAS Latency | CL16 |
| Speed Rating | PC4-25600 |
| LED Lighting | No |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Voltage | 1.35V |
| Approx. Power Consumption | 3W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Heatsink | Yes |
| Warranty Details | Product life time |
| Others | Aluminum Alloy Construction keeps the module cool even under intense gaming and other heavy application. |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet