
Capacity (GB/TB): 8GB
RAM Type: DDR4
Bus Speed(MHz): 3200MHz
Number of Pin: 288 Pin
LED Lighting: No
CAS Latency: CL22
| Brand | Patriot |
| Model | Patriot Signature Line Premium 8GB |
| Series | Signature Line |
| Part No | PSP48G320081H1 |
| Capacity | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200MHz |
| CAS Latency | CL22 |
| Module Type | U-DIMM |
| Speed Rating | PC4-25600 |
| Voltage | 1.20V |
| Approx. Power Consumption | 3W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Heatsink | Yes |
| Color | Black |
| Warranty Details | Product life time |
| Others | Memory Rank: Single Rank, Height: 1.45 Inch / 36.83mm |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet