
Capacity (GB/TB): 4GB
RAM Type: DDR4
Bus Speed(MHz): 2400MHz
Number of Pin: 288 Pin
CAS Latency: CL16
LED Lighting
| Brand | Twinmos |
| Model | Twinmos 4GB DDR4 |
| Series | Regular |
| Capacity | 4GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 2400MHz |
| CAS Latency | CL16 |
| Module Type | U-DIMM |
| Speed Rating | PC4-19200 |
| Voltage | 1.20V |
| Approx. Power Consumption | 1.5W |
| Number of Pin | 288 Pin |
| Color | Army Green |
| Dimension | 32(H) x 134(L) mm |
| Warranty Details | Product life time |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Made in/ Assemble | China |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet