
MPN: 910-005802
Model: G102 LIGHTSYNC
No. Of Buttons: 6 programmable buttons
Pooling Rate: 1000Hz (1ms)
Resolution: 200 – 8,000 dpi
LIGHTSYNC RGB lighting with Logitech G Hub Software
View More Info
| Connection Type | Wired (USB) |
| Resolution | 200 – 8,000 DPI |
| Dimensions (WxHxD) | Height: 116.6 mm Width: 62.15 mm Depth: 38.2 mm |
| Weight (gm) | 85 g, (mouse only) |
| Color | Black |
| Warranty Details | 02 years warranty |
| Connection Type | Wired (USB) |
| Optical Sensor | Yes, Gaming-grade sensor |
| Resolution | 200 – 8,000 DPI |
| Polling Rate | 1000hz |
| Cable Length | 2.1 m |
| Others | Microprocessor: 32-bit ARM USB data format: 16 bits/axis Compatible with: Windows 7 or later macOS 10.13 or later ChromeOS |
| Button | 6 programmable buttons |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet