
Model: DHI-LM27-E331A
Resolution: QHD (2560x1440)
Display: IPS, 180Hz, 1ms
Ports: DP1.4×2,HDMI 2.1×2,USB×1(only upgrade), Audio out×1
Features: Low Blue Light, VESA wall mount
View More Info
| Display Size (Inch) | 27" |
| Display Type | E-LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560x1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness (cd/m2) | 300nits(typ) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate (Hz) | 180Hz |
| Color Support | 85% NTSC |
| Response Time (ms) | 1ms |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Curvature | Flat |
| HDMI | HDMI 2.1×2 |
| DisplayPort (DP) | DP1.4×2 |
| Height Adjustment | 100+/-5mm |
| Power Consumption | Consumption (Standard): MAX. 54W Consumption (Standby): <0.5W |
| Type | Adapter |
| Voltage | 12V |
| Color | Black |
| Weight | 4.7kg |
| Dimension | 616×57.5×364.3mm(without stand) |
| Free Sync Support | Yes |
| Warranty | 3 Years |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet