
Model: HL-L5210DN
Print Speed: Up to 48 PPM
Resolution: 1200 X 1200 DPI
Input Paper Capacity: 250 Sheets
Interface: USB 2.0
View More Info
| Functions | |
| Printer Type | Laser Printer |
| Output Color | Black |
| Print Technology | Monochrome Laser |
| Print Speed | 48PPM |
| Print Resolution | 1200 X 1200 DPI |
| Duplex Print | Automatic |
| Duty Cycle up to (Yield) | Up to 90,000 pages (Monthly) |
| Print Paper Size | A4, Letter, B5 (JIS), A5, A5 (Long Edge), A6, Executive, Legal, Mexico Legal, India Legal, Folio, 16K (195x270 mm), A4 Short (270mm Paper) |
| Paper Weight | Up to 250 sheets of 80 g/m2 Plain Paper |
| Input Tray | Up to 250 sheets of 80 gsm plain paper |
| Output Tray | Up to 150 sheets of 80 gsm plain paper (face-down delivery to the face-down output paper tray) 1 sheet (face up delivery to the face up output tray) |
| Display | 1 Line LCD (16 characters) |
| Memory | 1 GB (Max.) |
| Interface (Built-in) | USB 2.00 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Toner/ Cartridge/ Refill | TN-3607XXL (11000 page) & TN-3607(3000 Pages ) |
| Supported Operating System | Windows 10 Server 2012 / 2012 R2 / 2016 / 2019 |
| Body Color | White |
| Dimensions | 373 mm x 388 mm x 257 mm |
| Weight (Kg) | 9.5 kg |
| Warranty | 1-year Limited warranty, an Adapter/Power Cable with no warranty, and also a Box Mandatory While Claiming. |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet