
Model: LM25-E241A
Resolution: FHD (1920 x 1080)
Display: IPS, 300Hz, 320Hz (OC), 1ms(MPRT)
Ports: 2× DP 1.4, 2× HDMI 2.1, 1× Audio out
Features: VESA Wall Mounting, Adaptive Sync
View More Info
| Display Size (Inch) | 24.5" |
| Display Type | ELED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness (cd/m2) | 300 cd/m² (max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate (Hz) | 300 Hz, overclocked to 320 Hz |
| Color Gamut | 85% NTSC (typ.) |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time (ms) | 1ms(MPRT) |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Pixel pitch(MM) | 0.2832 mm × 0.2802 mm |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Lifespan: 30,000 hrs Surface Treatment: Haze 25%, 3H |
| HDMI | 2 × HDMI 2.1 (1920 × 1080@240 Hz) |
| DisplayPort (DP) | 2 × DP 1.4 (1920 × 1080@320 Hz) |
| Headphone Jack | 1 × Audio out |
| Speaker (Built-in) | N/A |
| Height Adjustment | 110 mm (4.33") |
| Swivel Adjustment | -30° / +30° |
| Tilt Adjustment | -5° / 15° |
| VESA Wall Mount Standard | 100 mm × 100 mm (3.94"×3.94") |
| Pivot Adjustment | -90° / +90° |
| Power Consumption | 18 W (basic), 29 W (typ.), 32 W (max) <0.5 W (Standby) |
| Type | Power Adapter |
| Voltage | 12 VDC, 4 A |
| Weight | 4.65 kg (10.25 lb) |
| Dimension | 557.7 mm × 327.3 mm × 67.9 mm (21.96" × 12.89" × 2.67") (W × H × D), without wall-mount bracket |
| G-Sync Support | Adaptive sync |
| Free Sync Support | Adaptive sync |
| Warranty | 03 years |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet