
Model: DHI-LM22-A211Y
Resolution: FHD (1920×1080)
Display: IPS, 120Hz, 1ms
Ports: 1x HDMI, 1x VGA
Features: Flicker-free Technology, VESA Mount
View More Info
| Display Size (Inch) | 21.45" |
| Display Type | ELED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920×1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 102.7 |
| Brightness (cd/m2) | 250 cd/㎡(max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate (Hz) | 120Hz (Overclocked) |
| Color Gamut | 72% NTSC(typ.) |
| Color Support | 6 bit + FRC |
| Response Time (ms) | MPRT 1 ms |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Curvature | Flat |
| HDMI | HDMI×1 |
| VGA | VGA×1 |
| Speaker (Built-in) | No |
| VESA Wall Mount Standard | 100 mm × 100 mm |
| Power Consumption | 15.0 W (basic), 19.2W (typ.), 20.0 W (max) Standby Power Consumption <0.5 W |
| Type | 12 VDC, 2 A |
| Color | Black |
| Weight | Net Weight 2.3 kg Gross Weight 3.3 kg |
| Dimension | 491.4 mm × 290.8 mm × 45.2 mm without wall-mount bracket |
| Flicker Free | YES |
| Low Blue Light | Yes |
| Warranty | 3 Years |
You need to login to review this product
You need to login to ask questions
2025 HIFI Computer. All rights reserved
Karim Ullah Market, Bandar Bazar, Sylhet